Heslo K2 expedice 2007

Česká horolezecká expedice K2 Ostrava 2007

Milan Sedláček - Švidry

Milan Švidry Sedláček Má zážitky z osmitisícovky. Před dvěma lety vystoupil na vrchol Sisha Pangmy (8012). "Je to sice nejnižší z osmitisícovek, ale žádná z nich není lehká. Takové zkušenosti jsou k nezaplacení," míní Sulovský. Sedláček se podíval také například na jihoamerický Huascarán.

Huascarán sever – Italská cesta 1995
Shisha Pangma – normálka 2002
K2 - 2005

Vyjádření k výpravě "Česká horolezecká expedice K2 Ostrava 2007"

Myslím, že celý úspěch expedice začal již v Ostravě, kdy Polda a Choze dokázali sestavit partičku skvělých lidí, kde je každý osobnost a přesto dokázali spolupracovat a napnout veškeré síly pro uskutečnění návštěvy vrcholu. Laskavé a nenápadné Pldovo vedení určitě přispělo k dobré pohodě a hlavně k největšímu úspěchu – všichni jsme se vrátili domů živí a zdraví. Jeho a Galošova zodpovědnost, kdy v opravdu špatném počasí jistili případný Liborův sestup Česenovým pilířem v C4, je obdivuhodná. (a to si nesli veškeré vybavení pro C4 z BC)

Na celém výletě jsem zaznamenal jen jediný rozladěný akord a to, bohužel, v tu nejnevhodnější chvíli – v C4, kde jsme se neplánovaně ocitli v útočném stanu tři místo dvou. Myslím si, že v tu chvíli osobní ambice zvítězily nad týmovým duchem. Naštěstí i přesto Libor dokázal završit vrchol a s trochou štěstí se vrátil dolů živý a zdravý. (každý výstup končí až na barové židli ..)

Když si hora vybrala jen jednoho z nás, kterému umožní návštěvu vrcholu, podle mě vybrala toho, kdo si to nejvíce zasloužil.

Co se týče mě a pokusu o vrchol – dnes mě napadá mnoho důvodů, proč jsem nešel nahoru, ale jsou to vše jen výmluvy. Prostě jsem to psychicky a emocionálně neustál a v takovém rozpoložení se nedá lézt v 8000.

Poslední věc – mrzí mě, že se ve světle úspěchu na K2 zapomíná na obdivuhodný výkon Colomba a spol., kteří jen tak jakoby mimochodem vylezli během 3 dní na Broad Peak, což jen podtrhuje celkový úspěch našeho výletu.

Vzhledem k tomu, že skoro se všema klukama jsem ve styku, tak nikomu neděkuji, všem Vám raději koupím panáka – zasloužíte si to.

Jestli jste to dočetli až sem, tak máte fakt trpělivost, případné nadávky mi pište na svisty@ticali.cz

             Švidry


Švidry

Švidry

Švidry

Švidry

Švidry

Švidry

Složení týmu

Milan Sedláček
Milan Sedláček
Josef Lukáš
Josef Lukáš
Kamil Bortel
Kamil Bortel
Libor Uher
Libor Uher
Leopold Sulovský - vedoucí expedice
Leopold Sulovský
Radovan Marek
Radovan Marek
Roman Langr
Roman Langr
Radim Slíva
Radim Slíva
Pavol Lupták
Pavol Lupták
Zdeněk Hrubý
Zdeněk Hrubý
   
Tento Web Vám přinášejí www.horolezci.cz, Copyright © Czech K2 and Broad Peak Expedition 2007